2030 da İkinci Bir Dünya’ya Gereksinim Olacak ... (Fotoğrafa tıklayınız)

 

 

İnsanoğlu 1970 li yılların başından beri  her yıl yerine yenilerinin gelemiyeceği ölçüde ve giderek artan miktarda  tüketim (katliam!) yapmaktadır. Öldürülen hayvansal  ve bitkisel canlıların dünyanın normal yenileme gücü ile yerine konması artık mümkün olmamaktadır. Ham madde kaynakları da benzer şekilde tüketilmektedir.” Doğa koruma organizasyonu (WWF)” ‘nun  Eylül 2014 de yayınladığı  rapora göre, şu anda tüketim (yokediş!) hızını karşılamak için dünyamızın sahip olduğu kaynakların 1.5 katına, diğer bir ifade ile” 1.5 dünya’ya” ihtiyaç vardır.

İnsanoğlu artık kendi gezegeninde tehlike düzeyi yüksek bir “Burn-Out” (tükenmişlik) fazına sürüklenmektedir.

WWF ye göre türlerin çeşitliliği ciddi tehdit altındadır. Hayvansal canlıların popülasyonlarının sayısı 1970 - 2010 yılları arasında “yarıya” inmiştir. Hesapsız kara avcılığı, balıkçılık veya yaşam ortamlarının kısıtlanması nedeniyle kara ve deniz-tatlı su canlılarının sayılarında son 40 yılda % 52 azalma belirlenmiştir. Bu azalmada 3200 omurgalı canlı türü de kayba uğrayanlara dahildir.

Yok edişin bu hızla devam etmesi halinde 2030 yılında 2. Bir dünyaya (!)  daha ihtiyaç olacaktır. Aksi halde şu andaki hızla tüketilen besin maddeleri, su ve enerji  gereksiniminin ancak yarısı  yaşlı dünyamız tarafından karşılanabilecektir.

 

Kaynak :” WWF Eylül 2014 Raporu” ve “ www.stern.de”

 

(ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN LÜTFEN SOL ÜST KÖŞEDEKİ MERKEZ LOGOSUNA TIKLAYINIZ)

canadian meds cheap